Temizlik Hizmeti

Temizlik Hizmeti

Yaşamın en önemli parçası olan toplu ikamet alanları ( Site, Blok, Plaza, Lojman, Apartman,  vb. ) özellikle ortak kullanım alanları yeterince hijyenik tutulamaz ve düzenli temizlenmezse başta solunum ve temas yolu ile olmak üzere birçok bulaşıcı hastalığa davetiye çıkarırlar. Işıl Group Bina Yönetimi hizmetleri ile toplu ikamet alanlarında sürekli temizlik personeli ya da günün belli saatleri ve haftanın belli günleri detaylı/genel temizlik hizmetleri olmak üzere alanın gereksinimleri doğrultusunda  temizlik hizmeti sunulmaktadır.

Apartman temizliği, apartmanların insanların ortak yaşam alanı olması dolayısı ile önemlidir ve sağlık açısından düzenli olarak yapılması gerekir. Bazen yıkanarak yapılan apartman temizliği uygulamasının, bazen de silinerek yapılması tercih edilir. Çünkü özellikle asansörlü apartmanlarda, dikkat edilmemesi halinde asansör boşluğuna su gitmekte ve zaman içerisinde biriken bu su apartmanda kötü kokuya sebep olmaktadır.

Sadece silme ya da yıkama işlemleri ile de sınırlı tutulmaması gereken apartman temizliği uygulamasına zaman zaman ilaçlama işlemleri de dahil edilmelidir. Aksi halde bu toplu yaşam alanlarına böcek ve kemirgenler girmekte ve yaşamlarını devam ettirmektedir. Söz konusu haşerelerin en sık yaşadıkları yerler kanalizasyonlar ve logarlardır. Ancak bir tek kırıntı, onları önce apartman; sonra da dairelerin içerisine sokabilir. Bu nedenle merdiven temizliği, posta kutusu temizliği, kapı önü temizliği, apartman temizliği uygulamasının vazgeçilmezleri arasında yer alan en önemli unsurlardandır. 

Apartman Temizliği Yönetmeliğinin Kuralları:

  • Apartman temizliği uygulamasında, en çok kullanılan alanlar olan merdivenlere özel ilgi gösterilmelidir. Kenarlarda bulunan trabzanlar, camlar, kapılar, asansörlerin içi özenle temizlenmelidir. Bunun için öncelikle süpürme işlemi gerçekleştirilip, sonrasında ilaçlama ve ardından da ıslak paspasla silme işlemleri uygulanmalıdır. 
  • Apartman temizliği uygulamasında kullanılan deterjanların kaliteli ve güzel kokulu olması gerekmekte ve asansör içerisine de güzel kokulu bir parfüm sıkılmalıdır. Yıkanarak temizlenmiş olan apartmanların fazla suyu paspasla çektirilmeli ve sakinlerin kayıp düşmemeleri için önlem alınmalıdır.

Apartman temizliği uygulamalarında şu adımları uygulanır;

  • Merdiven, kapı önü, asansör ve trabzanların tozları, içeriğinde zararlı kimyasalların bulunmadığı, kaliteli temizlik deterjanları ile silinir.
  • Her evin kapı ve pervazları silinir.
  • Apartmanın dış kapısı ve burada bulunan korkulukların tozu silinerek alınır.
  • Apartman kapısına yapıştırılmış olan reklam kağıtları, çizmeyen jiletlerle kazınarak temizlenir.
  • Posta kutusu, su sayacı ve elektrik gösterge kutularının temizliği yapılır.
  • Tavanda biriken örümcek ağları ve kapı girişlerindeki çöpler alınır.
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?