Hukuk Hizmeti

Hukuk Hizmeti

Işıl Group Yönetim Hizmetleri; kat malikleri kurulunca aldığı yetkilere istinaden apartmanların ve sitelerin tüm hukuki işlemlerini üzerine alarak her tip yasal başvuruyu yaparak takibini ve sonuçlanmasını sağlar.

Şirketimizin hukuksal danışmanlıktan anladığı şey birçok profesyonel yönetim şirketinin altını çizdiği gibi sadece ödenmeyen aidatlara istinaden icra takiplerinin açılması değildir. Hukuksal danışmanlık, aynı zamanda bu tesislerin içerisinde oluşabilecek ya da dışarıdan tesise karşı oluşturulabilecek her tip hukuksuz duruma karşı yasal süreçlerin zamanında, mevzuata uygun ve sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesi işidir.

Apartmanın, sitenin, blokların, iş merkezlerinin, villaların vb. her tip tesisin üçüncü şahıslarla, şirketlerle, tedarikçilerle, görevli personellerle, kat malikleriyle, kiracılarla, ilgili tesisin inşaatı yapan müteahhit/taşeron firmalarla, resmi kamu kurumlarıyla olan ilişkilerine istinaden her tip yasal sürecin başlatılması, ya da tesise karşı başlatılan yasal işlemlerin takip edilmesi ve yürütülmesi ve sonuçlandırılması işlemlerini yapmaktayız..

Işıl Group Yönetim Hizmetleri için, hukuki danışmanlık, ticari bir ek gelir değil; tesislerin sağlıklı bir şekilde işletilmesini sağlayan çok önemli yasal bir prosedürdür.

Işıl Group Hukuk İşlemleri Aşağıdaki Şekildedir:

  • Sitelerde yönetimsel anlamda uzlaşılamayan durumlarda ve yönetim planında hükümlerin uygulanmasını sağlar,
  • Kat malikleri ya da kiracıların aidat ve avans ödemelerini aksatanlar hakkında yasal işlemlerin yapılması, 
  • Personele ilişkin çalışmalarda ortaya çıkabilecek hukuki ihtilaflarınn çözüme kavuşturulması,
  • Mal ve hizmet alım sözleşmelerinin mevzuata uygun olarak yapılmasının sağlanması,
  • Genel kurul toplantı ve kararlarının hukuka uygunluğunun sağlanması,
  • Mal ve hizmet alım sözleşmelerinin hukuki anlamda yapılmasının sağlanması,
  • Ortak alanlara ilişkin ortaya çıkabilecek hukuki problemlere müdahale edilerek çözüm bulunması vb. hizmetler.
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?